Kultura | rozrywka | edukacja

Niezwykły świat Magdaleny Wyżykowskiej (zapowiedź)

Wystawę obrazów Magdaleny Wyżykowskiej można od piątku (4 bm.) zwiedzać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się we wtorek (8 bm.) o godz. 18.

Zapowiedź wydarzenia

Magdalena Wyżykowska ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Pracę artystyczną łączy z edukacją artystyczną dzieci i młodzieży. Pracuje w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie i Towarzystwie Przyjaciół Dzieci.

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Uprawia olej, akwarele, pastele, tworzy także collage; maluje na aksamicie. Jej prace, zarówno nastrojowe pejzaże, martwe natury, kwiaty, subtelne portrety kobiet, jak i tworzone w ostatnich latach kompozycje abstrakcyjne są rozpoznawalne.

Artystka uczestniczyła w kilkudziesięciu plenerach malarskich: międzynarodowych i ogólnopolskich oraz licznych biennale, sympozjach i przeglądach artystycznych. Swoje obrazy chętnie przekazuje na cele charytatywne. Jej prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, kanadzie, USA, Francji, Anglii, Holandii, Słowacji, Danii i Watykanie.

Za szczególne osiągnięcia została odznaczona m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodą Ministra Edukacji.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE