Informacje

Okradł kolegę, z którym imprezował

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł swojego znajomego. Podejrzany włamał się do jego domu, po zakończonej wspólnej imprezie zakrapianej alkoholem. Łupem złodzieja padła pilarka spalinowa.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
© Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Dyżurnego komendy o zdarzeniu powiadomił pokrzywdzony. Mieszkaniec gminy Jasło zgłosił, że ktoś włamał się do jego domu i z piwnicy skradł pilarkę spalinową.
Na miejscu policjanci zebrali informacje, z których wynikało, że sprawcą kradzieży może być mężczyzna, który kilka dni wcześniej był gościem pokrzywdzonego. To przypuszczenie potwierdziło się. Złodziejem okazał się 23-letni mieszkaniec Jasła, wcześniej notowany i karany za podobne przestępstwa.

W toku postępowania funkcjonariusze ustalili, że okradziony 35-latek spotkał podejrzanego oraz innego znajomego w jednym z miejscowych sklepów. Mężczyźni kupili alkohol i udali się do domu pokrzywdzonego. Po zakończeniu imprezy 23-latek pożegnał się z kolegami i wyszedł z domu. Po chwili, przez wybitą w oknie szybę, wszedł do piwnicy budynku i zabrał należącą do gospodarza pilarkę spalinową. Następnie udał się do Jasła, gdzie urządzenie sprzedał przypadkowo napotkanemu mężczyźnie.

Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem popełnionej w warunkach recydywy. Przyznał się do przestępstwa. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE