Na drogach

„Osobówka” w rowie. Kierowca w szpitalu

Strażacy i policjanci przywrócili już płynność ruchu na drodze wojewódzkiej 992 po tym, jak nad ranem na obrzeżach miasta doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego. Kierowca pojazdu trafił do szpitala.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Opel Astra po wypadku. Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII.
© Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do zdarzenia doszło około godziny 8-smej na ulicy świętego Jana z Dukli. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Opel Astra jadąc od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Jasła, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych na jezdni, wpadł w poślizg po czym samochód wylądował na dachu w przydrożnym rowie. Kierowca, 20-letni mieszkaniec gminy Krempna, opuścił pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Profilaktycznie został jednak zabrany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego na obserwację.

Na czas wykonywanych czynności przez policyjnych techników, którzy dokonali oględzin miejsca zdarzenia oraz wyciągania pojazdu przez strażaków z przydrożnego rowu, ruch na drodze wojewódzkiej nr 992 był w tym miejscu przez kilkadziesiąt minut utrudniony.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE