Informacje

Sprawdź czy Twój dowód osobisty jest ważny!

Osoby, które 10 lat temu odebrały nowe, plastikowe dowody osobiste, muszą się przygotować na wymianę dokumentu. W tym roku mija termin ich ważności.

Zapowiedź wydarzenia

Dowody osobiste, które zostały wydane w 2001 roku, w tym roku tracą swoją ważność. Każdy mieszkaniec Jasła, który posiada dowód osobisty ze zbliżającą się datą wygaśnięcia jego ważności, zobowiązany jest do jego wymiany. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, z dołączonymi 2 aktualnymi fotografiami i złożyć go w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Jaśle. Druki wniosku są dostępne w informacji Urzędu Miasta w Jaśle oraz w pok. nr 7. Informujemy również, że myśl obowiązujących przepisów za wydanie nowego dowodu osobistego nie są pobierane opłaty.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta o sprawdzenie daty ważności swoich dowodów osobistych. W przypadku upływu terminu ważności dowodu osobistego wniosek o jego wymianę należy złożyć nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dowodu. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać, pod numerem telefonu 13 448 63 36 – tłumaczy Maciej Jagielski, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Jaśle.

Nieważne dowody osobiste uniemożliwią korzystanie między innymi z usług banków, urzędów, sądów i notariuszy. Bez ważnego dowodu osobistego nie będzie można również przekroczyć granicy ani też zawrzeć małżeństwa w urzędzie stanu cywilnego.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE