Kultura | rozrywka | edukacja

Światowy Dzień Poezji w jasielskiej bibliotece (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza na spotkanie z poezją z okazji Światowego Dnia Poezji. Ten dzień ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku.

Celem jest nie tylko promocja czytania tekstów poetyckich, ale także ich pisania i publikowania. Dla UNESCO, to gest poparcia dla krajowych, regionalnych i międzynarodowych ruchów poetyckich. Na całym świecie organizowane są różnego rodzaju imprezy związane poezją.

W tym święcie wezmą udział poeci Ziemi Jasielskiej i Klubu Powiększania Wyobraźni MBP w Jaśle. Własną poezję recytować będą: A. Bal, I Becla, K. Bieleń, R. Kolanko, M. Majchrowicz, J. Matuszewska, B. Tora, U Wójcik. Wiersze poetów związanych z regionem jasielskim: S. Dłuskiego M. Kantor, G. Kociuby i in., recytować będą T. Furmanek-Wnęk i Z. Wojdyła. Spotkanie uświetni sekcja wokalna Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle pod opieką Małgorzaty Czeluśniak.

Spotkanie odbędzie się 21 marca (poniedziałek) 2011 r. w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 17.00.

Zapowiedź wydarzenia

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE