Informacje

Szkoły Odkrywców Talentów

Rok 2011 został ustanowiony przez Ministra Edukacji Narodowej „Rokiem Odkrywania Talentów”. Efektem tej inicjatywy będzie stworzenie na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl ogólnopolskiej mapy miejsc odkrywania talentów, promującej instytucje i organizacje wspierające dzieci i młodzież. W ramach tej akcji aż 3 jasielskie szkoły zostały uhonorowane przez Ministra Edukacji Narodowej tytułem Szkoły Odkrywców Talentów.

Fragment plakatu
© FRAGMENT PLAKATU PROMUJĄCEGO AKCJĘ

Tytuł „Szkoły Odkrywców talentów” otrzymały: Gimnazjum Nr 4 im. Romualda Traugutta, Zespół Szkół Miejskich Nr 3 – Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle. Otrzymany tytuł świadczy o tym, że placówki te przyczyniły się do okrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

W najbliższych dniach w wyróżnionych szkołach odbędzie się ceremonia odsłonięcia tabliczek z tytułem „Szkoła Okrywców Talentów”, przekazanych przez Minister: w Zespole Szkół Miejskich nr 3 – 21 marca br. o godz. 10:00, w Gimnazjum nr 4 – 25 marca br. o godz. 11:00. Szkoła Podstawowa nr 1 otrzyma tabliczkę w innym terminie.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE