Kultura | rozrywka | edukacja

W jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury zaśpiewają o miłości (zapowiedź)

Pod naszym patronatem

W najbliższą środę (23.03) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbędzie się XXIII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Love me Tender”. Współorganizatorami imprezy są Urząd Miasta Jasła oraz Starostwo Powiatowe. Początek przesłuchań finałowych o godzinie 10-tej w sali widowiskowej MDK.

Zapowiedź wydarzenia

Przesłuchania odbędą się w dwóch kategoriach: uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestników konkursu będzie obowiązywało wykonanie jednego utworu w zaproponowanym przez organizatorów języku obcym: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim lub rosyjskim.

W tym roku nadesłano 76 zgłoszeń z całego województwa podkarpackiego oraz małopolskiego. Po wstępnych eliminacjach, które odbyły się na podstawie nadesłanych nagrań, do przesłuchań konkursowych zakwalifikowano 47 uczestników. Są między nimi soliści z Jasła, Rzeszowa, Krosna, Sanoka, Gorlic, Dukli, Mielca, Brzozowa, Zagórza, Iwonicza, Tarnawy Dolnej, Lipnicy Dolnej i Kunowej. – informuje Agnieszka Kuczała z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Występom będzie przysłuchiwało się profesjonalne jury, które przy ocenie młodych artystów będzie brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację językową, muzykalność oraz warunki głosowe wykonawcy, a także ogólny poziom artystyczny prezentacji.

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatora i sponsorów, natomiast dla pozostałych uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy. Zakończenie przesłuchań konkursowych planowane jest na godzinę 15-stą.

Ważne informacja dla uczestników:
Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w konkursie (lista osób zakwalifikowanych znajduje się na stronie organizatora: www.mdkjaslo.pl) do dnia 18 marca 2011 r. drogą mailową (mdkjaslo@o2.pl) bądź telefonicznie (13) 446 59 25 – Agnieszka Kuczała. Spotkanie organizacyjne odbędzie się o godzinie 9:30 w dniu konkursu. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą podkładów muzycznych na dobrej jakości płycie CD w formacie audio, opisanej: imię i nazwisko, nr podkładu na płycie, tytuł utworu (dotyczy osób, które wystąpią z podkładem).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE