Kultura | rozrywka | edukacja

W kościele pw. Dobrego Pasterza: Lament serdeczny

Piękna, przejmująca muzyka oraz podniosłe pieśni i utwory literackie, złożyły się na wielkopostny koncert „Lament serdeczny”, który odbył się w pierwszy piątek wielkiego postu (11 marca br.) w kościele pw. Dobrego Pasterza w Jaśle – Sobniowie.

Koncert

Wystąpiły zespoły i recytatorzy JDK. Zespół instrumentalny Ad Libitum, pod kierunkiem Macieja Wulwa, wykonał dwa adagia: Tomaso Albinioniego i Samuela Barbera, zespół wokalny Fermata, prowadzony przez Ewę Grzebień zaśpiewał pieśni wielkopostne: „Zawitaj ukrzyżowany”, „Płaczcie anieli”, „Bądź mi litościw” i „Lament serdeczny”, natomiast przygotowana przez Helenę Gołębiowską młodzież z grupy teatralnej Scena Słowa, będzie recytowała utwory m.in. Juliana Tuwima, Wojciecha Bąka, Macieja Kononowicza i Zbigniewa Doleckiego.

Koncert poetycko-muzyczny był – jak mówił ks. dr. Marian Putyra, dziękując jego organizatorom z Jasielskiego Domu Kultury – wspaniałym wprowadzeniem w przeżywanie 40-dniowego postu, okresu duchowego przygotowania do nadejścia świąt paschalnych.

Ten sam program zostanie wystawiony w kolejny piątek (18 marca) w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Jaśle – Niegłowicach, a 25 marca – w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (fara).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE