Informacje

W Nowym Żmigrodzie młodzież zapobiega pożarom

W sali Gminnego Ośrodka kultury w Nowym Żmigrodzie w dniu 1 marca odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem tych eliminacji był ZG OSP w Nowym Żmigrodzie oraz wójt gminy Nowy Żmigród.

Fot. GOK w Nowym Żmigrodzie / Jerzy Dębiec
© Fot. GOK w Nowym Żmigrodzie / Jerzy Dębiec

Do eliminacji przystąpiło 18 uczniów z całej gminy reprezentujących szkoły podstawowe oraz gimnazja. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: brygadier Wacław Pasterczyk, starszy kapitan Sławomir Madejczyk, komendant gminny Zdzisław Gołębiowski oraz członek zarządu gminnego Jan Pietruś. Uczestnicy musieli się wykazać wiedza na temat statutu strażackiego oaz wiedzą pożarnicze. Po teście pisemnym najlepsi zmierzyli się z wiedzą pożarniczą z pytaniami ustnymi.

Najlepiej z uczestników zaprezentowali się: Dariusz Żarnowski z Kątów, Karolina Wójcik z Kątów oraz Elżbieta Książkiewicz z gimnazjum w Nienaszowie. W kategorii szkół podstawowych: Magdalena Stopa z Nowego Żmigrodu, Szymon Brożyna z Nowego Żmigrodu oraz Piotr Mroczka z Kątów. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie: Dariusz Żarnowski reprezentujący gimnazjum w Kątach oraz Magdalena Stopa reprezentująca szkołę podstawową w Nowym Żmigrodzie.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez ZG OSP oraz wójta gminy.

Jerzy Dębiec

SŁOWA KLUCZOWE