Informacje

W piątek rusza Narodowy Spis Powszechny. Załatw formalności przez Internet!

Przypominamy, że już w piątek 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Narodowy Spis Powszechny odbędzie się w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011r. Będzie to pierwszy spis powszechny od czasu, kiedy Rzeczpospolita Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej.

Urządzenie elektroniczne do zapisu danych. Fot. UMJ

Nz. urządzenie elektroniczne do zapisu danych, z którego będą korzystać rachmistrzowie spisowi.
Fot. © ARCHIWUM URZĘDU MIASTA JASŁA

Na terenie miasta Jasła spis powszechny będzie przeprowadzać 16 rachmistrzów. Rachmistrz spisowy, podczas wykonywania czynności w ramach prac spisowych będzie miał umieszczony na widocznym miejscu identyfikator, zawierający jego zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć urzędu statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator. Wszelkie informacje, które uzyska od nas rachmistrz zapisywane będą w elektronicznym urządzeniu.

Przypominamy, że można się też spisać przez Internet, wchodząc na strony internetowe: spis.gov.pl lub stat.gov.pl. Zamieszczoną tam ankietę będzie można wypełnić od 1 kwietnia do 16 czerwca.

Spis powszechny dostarczy najbardziej szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno – społecznej i zawodowej, a także o społeczno – ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

Zachęcamy do umożliwienia rachmistrzom dokonania spisu.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE