Sport | rekreacja | turystyka

XVII kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Crasnovia Krasne (zapowiedź)

Po niezbyt udanej inauguracji w Zaczerniu, Gamrat Czarni Jasło wracają na własny stadion, gdzie zmierzą się z innym beniaminkiem ligi Crasnovią Krasne. Będzie to XVII kolejka spotkań o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej.

W ubiegłym tygodniu goście podobnie jak jaślanie musieli uznać wyższość swoich rywali. Porażka ta spowodowała, że spadli z czwartej na piątą pozycję w ligowej tabeli, mając ciągle w dorobku 25 punktów. Kolejne podobieństwo do naszej drużyny przejawia się tym, że Crasnovia to drużyna własnego boiska, o czym zdążyli przekonać się również „biało-czarni” piłkarze przegrywając 22 sierpnia w Krasnem 2:3. U siebie rządzą i dzielą, gorzej jest na wyjazdach, gdzie wygrali tylko raz i zanotowali trzy remisy. Na dodatek drugie ligowe starcie z rzędu odbędzie się na obcym dla nich stadionie. W przerwie zimowej zespół wzmocnił się kilkoma młodzieżowcami. Przyszedł Bartosz Stępień ze Stali Mielec, Damian Parys z Ostrowy Baranowskie, a ostatnio skład beniaminka zasilił Paweł Joniec (Huczowa Tyszowce).

Do gry po absencji spowodowanej kontuzjami wracają Grzegorz Munia i Rafał Grzesiak. Drużyna Gamrat Czarnych postara się poprawić nastroje swoje i jasielskich kibiców po sobotniej klęsce z Limblachem, a dobrą okazją do tego będzie najbliższe spotkanie przed własną publicznością.

Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 15.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE