Sport | rekreacja | turystyka

XVIII kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Żurawianka Żurawica (zapowiedź)

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
© Fot. archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W pierwszy kwietniowy weekend drużyna Gamrat Czarnych Jasło wybiera się w daleką podróż do Żurawianki Żurawica. Spotkanie mistrzowskie rozegrane zostanie w sobotę, o godzinie 16. Będzie to już XVIII kolejka spotkań o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej.

Gospodarze zajmują miejsce w dolnej części tabeli, mając pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. W poprzednich dwóch wiosennych meczach wygrali z Crasnovią i zremisowali z Pogonią Leżajsk. Na własnym stadionie radzą sobie całkiem dobrze, gorzej na wyjazdach, skąd przywieźli do tej pory zaledwie 4 punkty. Przed rundą rewanżową włodarze klubu postawili przed zespołem zadanie utrzymania IV ligi w Żurawicy, w związku z czym każdą formację drużyny wzmocnili nowymi graczami. Na początku ligowej jesieni piłkarze Żurawianki przegrali na Śniadeckich 3:0.

Podopieczni trenera Jerzego Daniły przystępują do sobotniego meczu w nieco lepszych nastrojach, niż to miało miejsce tydzień temu. Efektowna wygrana z Crasnovią zmazała plamę po wpadce w Zaczerniu, jednak jasielscy piłkarze muszą mieć się na baczności, aby nie dopuścić do kolejnych w najbliższych potyczkach. Niestety nie zobaczymy na boisku Rafała Grzesiaka, któremu odnowiła się kontuzja podczas ostatniego spotkania ligowego w Jaśle.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE