Informacje

Zatrzymany za narkotyki

Policjanci wydziału kryminalnego jasielskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. Podejrzany usłyszał zarzut i przyznał się do przestępstwa.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
© Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W ubiegłym tygodniu, policjanci uzyskali informację, że 38-letni mieszkaniec Jasła może posiadać narkotyki. Kryminalni ustalili, gdzie mieszka i wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej weszli do jego domu. W czasie przeszukania zabezpieczyli marihuanę i kilkanaście gramów amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany. W czasie przesłuchania nie umiał racjonalnie wytłumaczyć skąd narkotyki znalazły się w jego domu. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i przyznał się do przestępstwa.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE