Informacje

Zwierzaki na wykładzie

Mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego mają już za sobą drugi wykład. Zajęcia na temat zwierząt i opieki nad nimi poprowadził Marcin Potempa, lekarz weterynarii. Nie było nudno, bo w wykładzie uczestniczyły również fretki, gekony, psy, kot, pająk ptasznik i wąż zbożowy.

Dzieci najlepiej poznają świat poprzez doświadczenie, dlatego chcemy , aby nasze wykłady były inne. Nasi studenci bardzo żywiołowo reagowali, kiedy na sali pojawiły się zwierzęta, zadawali mnóstwo nieraz bardzo szczegółowych pytań – mówi Małgorzata Forystek, koordynator projektu.

Równolegle z zajęciami dla dzieci odbywał się również wykład dla rodziców i opiekunów, o dziecku nadpobudliwym mówiła Bożena Śmietana, psycholog z Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Jaśle.

Kolejny wykład odbędzie się już za dwa tygodnie, czyli 26 marca, tym razem dotyczyć będzie Jasła w historii i legendzie, a poprowadzi go Mariusz Świątek, historyk.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt polegający na zabawie dzieci w studiowanie, realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Partnerami projektu są: Powiat Jasielski, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Wł. Findysza, Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Nowy Styl Group Sp. z o.o. Patronat nad projektem sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Bezpłatne zajęcia na Juniwersytecie odbywają się 1-2 razy w miesiącu w siedzibie Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu „Postaw na rodzinę”.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.juniwersytet.pl.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE