Informacje

„Młodzież zapobiega pożarom” – wyłonieni reprezentanci powiatu

W miniony piątek (08.04) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W turnieju wystartowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów – laureaci etapów gminnych oraz licealiści z Jasła i Kołaczyc. Eliminacje powiatowe, które poprzedziły pokazy specjalistycznego sprzętu jakim dysponuje jasielska jednostka, składały się z dwóch etapów: pisemnego oraz ustnego, w którym młodzież odpowiadała przed komisją konkursową na zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową. Pytania były dostosowane do poszczególnych grup wiekowych.

Turniej ma na celu szerzenie wiedzy z dziedziny ochrony przeciwpożarowej. Pytania polegały na sprawdzeniu umiejętności radzenia sobie najmłodszych adeptów sztuki pożarniczej w sytuacji pożaru, znajomości przepisów przeciwpożarowych. Poziom turnieju był wysoki. Młodzież bardzo dobrze odpowiadała na zadane pytania. – mówi bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy KP PSP w Jaśle.

Zwycięzcami eliminacji powiatowych zostali: Magdalena Stopa (Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie), Dominik Wadas (Gimnazjum w Skołyszynie) oraz Karolina Macek (Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii dostali prawo startu w eliminacjach wojewódzkich, które wyłonią finalistów ogólnopolskich. – dodaje Pasterczyk.

Pozostali laureaci to: w kategorii szkół podstawowych – Przemysław Rewiś (Szkoła Podstawowa w Harklowej) i Kamil Maczuga (Szkoła Podstawowa w Dobryni), w kategorii gimnazjów – Dariusz Żarnowski (Gimnazjum w Kątach) i Arkadiusz Ochałek (Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lublicy), zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Adrian Michalski (I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE