Informacje

18-latek odpowie za wandalizm

Wybita szyba, uszkodzona kabina z aparatem telefonicznym oraz zniszczony płot wiklinowy. To skutki zachowania wandala, którego ustalili i zatrzymali policjanci z kołaczyckiego posterunku. Młody człowiek przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach, prowadzili postępowanie w sprawie dewastacji mienia, do którego doszło w Brzyskach. Jak wynikało z ustaleń, nieznany sprawca w ciągu jednej nocy rozbił kamieniem szybę w oknie zakładu pogrzebowego, następnie uszkodził zamontowany na ścianie budynku urzędu gminy aparat telefoniczny, po czym zniszczył płot wiklinowy w miejscowym parku.

W czasie dochodzenia policjanci zebrali informacje, dzięki którym możliwe było ustalenie wandala. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Brzyska. Młody człowiek przyznał się, że zdewastował wspomniane rzeczy, gdy wracał do domu po zakrapianym alkoholem spotkaniu z kolegami.

Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 3 lata. Zobowiązał się również do naprawienia wyrządzonych szkód.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE