Kultura | rozrywka | edukacja

„Apetyt na czytanie” w jasielskiej bibliotece

14 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie dla dzieci pod hasłem „Apetyt na czytanie”. Zbliżające się Święta Wielkanocne, a zwłaszcza przygotowywanie świątecznych wypieków był głównym tematem spotkania.

Apetyt na czytanie. Fot. MBP Jasło

Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Dzieci poznały rymowany przepis na pieczenie babki z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Baba Parzona”, który przeczytała pani Barbara Wątroba – gość specjalny z Piekarni pana Jana Wątroby, wspierającej Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w licznych działaniach kulturalno-edukacyjnych. W spotkaniu wzięły udział sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle, które nie zrażając się deszczową pogodą chętnie opowiadały o swoich kulinarnych doświadczeniach i brały udział w zabawach. Przedszkolaki, które przyznały, że często pomagają rodzicom przy wypiekach, wcieliły się w role cukierników czarujących ciasta podczas zabawy integracyjnej, a później w trakcie warsztatów plastycznych. Dzięki pomocy i wskazówkom Gościa Biblioteki kawałki plasteliny zamieniły się wkrótce w kolorowe, pięknie zdobione ciasteczka o najróżniejszych kształtach. Jak stwierdzili mali piekarze, „wypieki” udały się tak wspaniale, bo powstawały z miłością.

Pani Barbara odebrała dyplom za życzliwość i wsparcie kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2009/2010. W podziękowaniu za spotkanie przedszkolaki zaśpiewały piosenki o wiośnie i leśnych duszkach. Na zakończenie otrzymały pyszne słodkości ufundowane przez Piekarnię pana Jana Wątroby.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE