Kultura | rozrywka | edukacja

Dariusz Bugalski gościem jasielskiej biblioteki (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Dariuszem Bugalskim, pisarzem i dziennikarzem radiowej Trójki, które odbędzie się w Czytelni Głównej 12 kwietnia 2011r. o godz. 17.00.

Zapowiedź wydarzenia

Dariusz Bugalski pisarz, poeta, dziennikarz. Publikował między innymi w „Twórczości”, „Frazie”, „Czasie Kultury”, „Toposie”, „Nowym Nurcie”. W 1992 otrzymał za tomik „Turtle, turtle, turtle” nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców za debiut. Zajmował się również krytyką sztuki („Format”, „Exit”, „Pokaz”, „Fraza”). Do tej pory wydał sześć tomików poezji m.in. „Miejsce, w którym nic się nie stało”, „o tu” i w 2010 r. „Przecieki. Wiersze wybrane.”, zbiór opowiadań i wierszy „83 piosenki, które pomogą ci dociągnąć do czterdziestki” oraz „Jaśnienie” książkę artystyczną z fotografiami Wojciecha Prażmowskiego.

Pracę dziennikarską rozpoczął w 1998 w radiu TOK FM, następnie pracował w telewizji TVN, prowadząc przez kilka miesięcy program interwencyjny „Uwaga”. W 2001 przeszedł do Programu 3 Polskiego Radia. Prowadził audycje „Polska według Polaków”, „Wszystko, co najważniejsze” oraz „Według Polaków”. Na antenie TVP2 był jednym z gospodarzy programu „Pytanie na śniadanie”. Od 2008 prowadzi „Klub Trójki” oraz „Trójkę pod księżycem”.

Szukam i chcę się z Państwem dzielić tym, co w świecie – choć zwyczajne – wyrasta ponad zwykłość. Życzę nam tego, by świat mówił nam TAK i nasze TAK usłyszał. – tak o swojej pracy mówi Dariusz Bugalski

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Literacki Park”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE