Sport | rekreacja | turystyka

Hit nierozstrzygnięty, Michał Majewski ratuje remis w doliczonym czasie gry

Szlagier XIX kolejki spotkań zakończył się remisem. Kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną jednak w Jarosławiu, znakomitą akcję przeprowadzili piłkarze Gamrat Czarnych Jasło, a Michał Majewski mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

Herb Czarnych Jasło

Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za dotknięcie piłki ręką przez Roberta Szalonego. Szczęśliwym wykonawcą „jedenastki” okazał się Wiktor Kossak. W jasielskim zespole zadebiutował ponadto Maciej Kurdziel, napastnik drużyny juniorów starszych.

JKS Jarosław – Gamrat Czarni Jasło 1:1 (0:0)
1:0 Kossak (82-karny)
1:1 Majewski (90)
Żółta kartka: Pokrywka

Czarni: Kwiek – Kosiba, Bernacki, Maczuga, Dziedzic – Munia (65′ Majewski), Pokrywka (60′ Madejczyk), Warzocha, Brągiel (70′ Setlak) – Złotek (83′ Kurdziel), Szalony.

Pierwsza odsłona meczu była dość wyrównana, obie drużyny skupiły się w większości na bronieniu dostępu do własnej bramki. Dwie doskonałe okazje w dalszej części spotkania mieli piłkarze JKS-u Jarosław, ale na posterunku za każdym razem stał Sławomir Kwiek. Najwięcej działo się jednak w końcówce. Najpierw sędzia wskazał na „wapno” po kolejnej wątpliwej ręce w polu karnym, a w ostatniej doliczonej minucie gry Gamrat Czarni wyrównali stan meczu. Akcję Szalony – Kurdziel – Warzocha wykończył ładnym strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Michał Majewski.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE