Kultura | rozrywka | edukacja

IX Powiatowy Konkurs Teatralny Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych

„Nikt nie rodzi się artystą” to motto Powiatowego Konkursu Teatralnego, którego organizatorem jest Liceum w Kołaczycach.

31 marca (w czwartek) odbyła się już dziewiąta edycja tegoż Konkursu i tak jak w poprzednich latach patronat honorowy nad nim objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Jasielski, Burmistrz Kołaczyc. Wielki finał odbył się we współpracy z Jasielskim Domu Kultury i wzięło w nim udział osiem grup teatralnych z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Fot. archiwum szkoły
© Fot. ARCHIWUM SZKOŁY (x6)

Teatralne potyczki oceniało kompetentne i przyjazne młodzieży jury: Małgorzata Machowska – aktorka z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Helena Gołębiowska – pracownik Jasielskiego Domu Kultury, Agnieszka Kuczała – pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Zbigniew Dranka – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego, Andrzej Papciak – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Jasielskiego, Bogusław Mastej – emerytowany nauczyciel, miłośnik teatru.

Po obejrzeniu spektakli, których tematem przewodnim była młodość, jury nagrodziło zespoły:

w kategorii gimnazja:
I miejsce – Gimnazjum w Bieździedzy za ”Pokolenia”
II miejsce – Gimnazjum w Krempnej za „Tango”
III miejsce – Gimnazjum w Siedliskach Bogusz za „Śluby panieńskie”

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle za „Prześcieradło”
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach za „Ferdydurke”
III miejsce – Zespół Szkół Budowlanych za „Zemstę”

Doceniono także najlepsze kreacje aktorskie:
w kategorii gimnazja – Pauliny Sanickiej
w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – Pauliny Gronkiewicz.

Zarówno członkowie jury, jak i zaproszeni goście, m.in. Piotr Zoła – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Zbigniew Dranka – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego, Emilia Miśko–Wiejowska – sekretarz Urzędu Miejskiego w Kołaczycach gratulowali młodzieży kreatywności, warsztatowych umiejętności, opiekunom- zaangażowania w pracę z młodzieżą. Podkreślali także fakt, że szkoła organizując Konkurs realizuje jedno z zadań nałożonych na współczesną szkołę przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które rok 2010/2011 ogłosiło ”Rokiem Odkrywania Talentów”.

Dyrektor Liceum w Kołaczycach, Antoni Salacha, zamykając przegląd, podziękował sponsorom. Są to: Adam Kmiecik – Starosta Jasielski, Małgorzata Salacha -Burmistrz Kołaczyc, Firma „JAFAR”, Anna Pankiewicz, Andrzej Maziarz oraz zaprosił wszystkich na jubileuszową, dziesiątą edycję Powiatowego Konkursu Teatralnego.

(LO w Kołaczycach)

Fot. archiwum szkoły

Fot. archiwum szkoły

Fot. archiwum szkoły

Fot. archiwum szkoły

Fot. archiwum szkoły

SŁOWA KLUCZOWE