Na drogach

Kierowca skutera ranny w wypadku

Wczoraj w centrum Nowego Żmigrodu doszło do wypadku, w którym ucierpiał kierowca jednośladu. W wyniku zderzenia się skutera z samochodem do szpitala trafił 79-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród. Policjanci wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia.

WYPADEK. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Z zebranych informacji wynika, że kierujący oplem vivaro 33-latek, wyjeżdżał z Placu Kościuszki na drogę wojewódzką 992. W czasie manewru, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu skuterem ul. Mickiewicza od strony Kątów, 79-letniemu mieszkańcowi gminy Nowy Żmigród.

W wyniku zderzenia się pojazdów, kierujący jednośladem trafił do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego otwarte złamanie podudzia oraz złamanie przedramienia prawego. Kierujący oplem nie odniósł obrażeń.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady. Od pokrzywdzonego pobrano krew do badań stanu trzeźwości. Kierujący samochodem był trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku dochodzenia przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Nowym Żmigrodzie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE