Kultura | rozrywka | edukacja

Kolejny młodzieżowy projekt już wkrótce w MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ponownie stała się miejscem działania aktywnej i kreatywnej młodzieży, tym razem ukrywającej się pod tajemniczą nazwą MAKAMZA. Jednak już wkrótce wszyscy będą mogli przekonać się, kim są członkowie MAKAMZY i jakie atrakcje dla społeczności lokalnej przygotowali. W maju bowiem rusza przygotowany przez nich projekt „HAPPY LEGend”, finansowany ze środków Programu „Młodzież w działaniu”, który wspierać będzie MBP w Jaśle.

Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

MAKAMZA to ósemka pogodnych i pełnych pomysłów nastolatków z Jasła i okolic, którzy postanowili pogłębić swoje zainteresowania fotografią i teatrem i zdobytą wiedzą podzielić się ze wszystkimi miłośnikami jasielskich legend i historii oraz niebanalnych działań artystycznych. Projekt „HAPPY LEGend” będzie trwał od początku maja do końca września. W tym czasie legendy Jasła oraz Beskidu Niskiego staną się bazą różnych działań artystycznych, a także wydarzeń mających na celu promocję inicjatyw młodzieżowych oraz samego regionu. Uczestnicy projektu wezmą udział w różnych warsztatach, odwiedzą miejsca, z którymi wiążą się najważniejsze legendy naszej okolicy, przygotują także wiele atrakcji dla mieszkańców Jasła i okolic. Poprowadzą spotkania z dziećmi, zorganizują dla nich grę uliczną. W Europejskim Tygodniu Młodzieży podpowiedzą swoim rówieśnikom, że warto włączać się w ideę wolontariatu i realizować swoje pasje z pomocą Programu „Młodzież w działaniu”. Dorosłym poprzez wystawę fotografii przypomną, w jak ciekawym i pełnym możliwości miejscu żyjemy, i jak wiele pożytecznych rzeczy każdy może tu zrobić.

Inicjatywa grupy MAKAMZA to dowód na to, że młodzież jest twórcza i chętna do działania, a zarazem zaproszenie dla całej społeczności lokalnej do odkrywania na nowo naszej „małej ojczyzny” i włączenia jej w sieć projektów, które realizowane są w całej Unii Europejskiej, mają zatem charakter globalny. O wszystkich wydarzeniach grupa MAKAMZA będzie informować na bieżąco, ale już dziś zachęca do wspólnego działania.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE