Informacje

Lentex wchodzi w decydującą fazę prywatyzacji jasielskiego Gamratu?

W południe do Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. wpłynęła informacja o planowanym podpisaniu umowy warunkowej na sprzedaż 80 procent akcji firmie Lentex S.A. w związku z obecnym procesem prywatyzacyjnym jasielskiej spółki.

Andrzej Czajka, prezes Gamrat S.A. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do podpisania umowy ma dojść w czwartek w siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa w Warszawie, który jest obecnym właścicielem „Gamratu”.

Oznacza to, że po spełnieniu pewnych warunków dotyczących tej umowy czyli podejrzewam, że jest pozytywna decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz zapłata za obejmowane akcje, transakcja zostanie sfinalizowana i firma Gamrat zmieni właściciela ze Skarbu Państwa na firmę Lentex. – komentuje Andrzej Czajka, prezes zarządu Gamrat S.A.

Andrzej Czajka podkreślił, że na chwilę obecną nie zna żadnych szczegółów dotyczących umowy i warunków, na jakich firma z siedzibą w Lublińcu miałaby nabyć od Skarbu Państwa pakiet większościowy akcji w „Gamracie”.

Nie znam warunków umowy, nie znam pakietu socjalnego. Trudno mi powiedzieć, czy elementy umowy handlowej będą kiedykolwiek dostępne. – podkreślił.

Czym skutkuje podpisanie dokumentów? – Jest to oświadczenie, że nie zrobimy działań, które by mogły w przyszłości skutkować tej umowie. W chwili obecnej realizujemy tylko budżet i to co jest przewidziane w planie. Nie możemy podpisać na przykład jakiegoś zobowiązania wieloletniego. – dodaje Andrzej Czajka.

Zaniepokojeni procesem prywatyzacyjnym związkowcy zapowiedzieli nieoficjalnie na czwartek akcję protestacyjną przed siedzibą zarządu „Gamratu”.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE