Informacje

Podawał się za policjanta

Cała historia może wyglądać na żart primaaprilisowy, jednak wydarzyła się naprawdę. Funkcjonariusze z jasielskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podawał się za policjanta. Podejrzany legitymował osoby i improwizował wezwanie patrolu. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Zapowiedź wydarzenia

W minioną środę do komendy w Jaśle zgłosił się 19-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego. Młody człowiek zawiadomił o podającym się za funkcjonariusza Policji nieznanym mu mężczyźnie, którego zachowanie wzbudziło jego podejrzenia. Do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej w jednym z barów na ternie Jasła.
Policjanci w toku postępowania ustalili, że zgłaszający będąc w lokalu został zaczepiony przez drugiego mężczyznę. Po zakończeniu sprzeczki do 19-latka, jego dziewczyny oraz kolegi, podszedł nieznajomy mężczyzna. Podał się on za policjanta pokazując w ręku jakiś dokument i mówiąc, że widział całą sytuację, poprosił o dane osobowe.W międzyczasie do lokalu przyszła matka i wujek dziewczyny 19-latka, którzy również zostali wylegitymowani. W trakcie tej „interwencji” rzekomy starszy sierżant improwizował potwierdzanie danych w policyjnej bazie oraz wzywanie patrolu. Po wyjściu z lokalu wspólnie z trójką młodych ludzi, poszedł do domu babci dziewczyny 19-latka, gdzie spisał protokół.

Następnego dnia, skontaktował się z legitymowanymi osobami i umówił się z nimi w jednym z barów na terenie Jasła. W czasie spotkania poinformował, że sprawa jest w toku, a on obecnie jest na służbie.

19-latek nie do końca jednak wierząc w jego opowieści, powiadomił o wszystkim prawdziwych policjantów. Okazało się, że takiego funkcjonariusza nie ma w jasielskiej komendzie.

Po otrzymaniu zawiadomienia sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną, który podawał się za policjanta, jest 31-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Podejrzany został zatrzymany na terenie Jasła. W czasie przesłuchania przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE