Informacje

Policjanci ustalili wandala

Policjanci z posterunku w Skołyszynie ustalili sprawcę uszkodzenia elewacji jednego ze sklepów na terenie gminy. Podejrzany, na ścianach budynku namalował farby w sprayu różne znaki i napisy. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Skołyszynie, o uszkodzeniu mienia zostali powiadomieni przez właściciela sklep. Pokrzywdzony zawiadomił, że ktoś za pomocą farby namalował na trzech ścianach budynku różne znaki graficzne oraz napisy. Koszt naprawy elewacji wyceniony został na 3,5 tys. zł.

Policjanci na podstawie zebranych informacji wytypowali sprawcę. Zgromadzony w czasie postępowania materiał dowodowy potwierdził ich podejrzenia. Wandalem okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Młody człowiek był już wcześniej notowany przez Policję.

Funkcjonariusze ustalili, że 19-latek będąc na imprezie u znajomej, zabrał z jej domu farbę w sprayu i nocą poszedł do pobliskiego sklepu. Na miejscu postanowił „ozdobić” różnymi napisami i znakami ściany budynku, po czym wrócił do bawiących się kolegów.

Podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do przestępstwa, nie potrafił podać powodów swojego postępowania. Poddał się dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 3 lata. Ma również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE