Informacje

Policjanci zatrzymali podpalacza

Policjanci z posterunku w Skołyszynie ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia budynku gospodarczego. Podłożony przez 20-latka ogień spowodował straty sięgające 40 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 5 lat wiezienia.

Straż Pożarna. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci z Skołyszyna od kilku tygodni pracowali nad wyjaśnieniem sprawy pożaru, jaki miał miejsce w Jabłonicy. Ogień podłożony przez nieznaną osobę pod drewniany budynek gospodarczy spowodował znaczne straty materialne. Funkcjonariusze zbierali informacje i analizowali je. Efektem tej pracy było zatrzymanie 20-letniego mężczyzny.

W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci ustali, że podejrzany przeskoczył przez ogrodzenie prywatnej posesji i podpalił budynek gospodarczy w miejscu, gdzie było składowane siano. Następnie uciekł do pobliskiego lasu i obserwował pożar.

W obliczu zebranych dowodów, 20-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn przyznał się do podpalenia budynku i złożył obszerne wyjaśnienia. Przyznał się również do podpalenia w marcu br. traw w okolicy lasu w Jabłonicy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE