Informacje

Sprawca rozboju aresztowany

Dwa miesiące spędzi w odosobnieniu 39-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna podejrzany jest o rozbój na 50-letniej kobiecie. Sąd Rejonowy w Jaśle tymczasowo aresztował go na wniosek Policji i Prokuratury. Grożą mu surowe konsekwencje.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W minionym tygodniu do komendy zgłosiła się 50-letnia mieszkanka Jasła. Kobieta zawiadomiła, że kilka dni wcześniej została napadnięta przez znajomego.

Policjanci w toku postępowania ustalili, że zgłaszająca wracała ulicami Jasła do domu. W pewnym momencie zauważyła, że ktoś za nią idzie. Po chwili podbiegł do niej mężczyzna, zaatakował ją i przewrócił na ziemię. Napastnik zaczął ją kopać po całym ciele i bić pięścią po głowie. Zażądał wydania pierścionków, po czym siłą ściągnął je z palców. Pokrzywdzona rozpoznała sprawcę napadu. Okazał się nim znany jej 39-letni mieszkaniec Jasła.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali napastnika. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, był już wcześniej karany. Na podstawie materiałów procesowych zgromadzonych przez śledczych prowadzących sprawę, Sąd Rejonowy w Jaśle tymczasowo aresztował 39-latka na dwa miesiące. Został mu przedstawiony zarzut rozboju. Będzie odpowiadał również za kierowane wobec pokrzywdzonej gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE