Informacje

Szczęśliwy finał roztargnienia

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
© Fot. terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili mężczyznę, który przywłaszczył sobie kilkaset złotych. Pieniądze przez nieuwagę pozostawił w aptece 56-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i zobowiązał zwrócić swój łup.

W minioną sobotę do komendy w Jaśle zgłosił się mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Mężczyzna wyjaśnił, że w czasie zakupu lekarstw w jednej z jasielskich aptek, przez roztargnienie pozostawił na półce pod ladą około 800 zł. Gdy po pewnym czasie wrócił do apteki, pieniędzy już nie było. O zdarzeniu postanowił powiadomić Policję.

Bezpośrednio po zgłoszeniu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajęli się wykryciem sprawcy. W następnych dniach zebrali informacje, które pozwoliły objąć podejrzeniem 63-letniego mieszkańca Jasła. Typowanie okazało się słuszne.

Wczoraj podejrzany trafił na komendę. W czasie przesłuchania usłyszał zarzut i przyznał się do przestępstwa. Części pieniędzy policjanci odzyskali, pozostałą kwotę 63-latek zobowiązał się zwrócić właścicielowi.

Za przywłaszczenie sobie cudzej rzeczy ruchomej kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE