Informacje

Trwają zapisy do przedszkoli

Trwają zapisy do przedszkoli na rok szkolny 2011/2012. Na terenie miasta Jasła funkcjonuje dziewięć przedszkoli publicznych, w których łącznie na przedszkolaków oczekuje ok. 960 miejsc. Dodatkowo trzy prywatne przedszkola mogą przyjąć łącznie ponad 200 dzieci. Rekrutacja w przedszkolach miejskich trwa do 15 kwietnia br., w prywatnych cały czas.

Fot. Urząd Miasta w Jaśle
© Fot. URZĄD MIASTA W JAŚLE

W roku szkolnym 2011/2012 obowiązkowo do przedszkola mają uczęszczać dzieci, które w bieżącym roku kalendarzowym ukończyły bądź ukończą 5 lat. Ponadto w tym roku po raz ostatni rodzice mają jeszcze prawo wyboru, czy 6 latek pójdzie do przedszkola, czy do 1 klasy szkoły podstawowej. W przyszłym roku 6 letnie dzieci będą już obowiązkowo chodzić do klas pierwszych.

W związku z wprowadzeniem od 1 września br. obowiązkowego przygotowania przedszkolnego dzieci 5-letnich Miasto Jasło przygotowuje dodatkowe 5 godzinne oddziały przedszkolne, w których nauka, wychowanie i opieka będą bezpłatne. Zostaną one w razie potrzeby umiejscowione w Zespole Szkół Miejskich nr 3, Zespole Szkół Miejskich nr 4 oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Decyzja w tej sprawie zapadnie po zakończeniu rekrutacji w przedszkolach miejskich – relacjonuje Aleksandra Dacyl, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle.

W Jaśle funkcjonują również trzy przedszkola niepubliczne: Bajkowe Przedszkole, Kubusiowe Przedszkole oraz integracyjne przedszkole „Jaś i Małgosia”. Rekrutacja w tych przedszkolach trwa cały czas, a zapisów można dokonywać bezpośrednio w placówkach bądź telefonicznie.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE