Kultura | rozrywka | edukacja

W kościele pw. św. Judy Tadeusza: „Lament serdeczny”

Kościół pw. św. Judy Tadeusza w Jaśle – Dąbrówce, był ostatnią świątynią, w której młodzież z Jasielskiego Domu Kultury wystąpiła (w piątek 1 kwietnia br.) w koncercie wielkopostnym „Lament Serdeczny”.

Koncert

W poprzednie piątki zespołów i recytatorów JDK można było posłuchać w kościołach: pw. Dobrego Pasterza w Jaśle – Sobniowie (11 marca), pw. Matki Bożej Królowej Świata w Jaśle – Niegłowicach (18 marca) i pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (fara, 25 marca).

Każdy występ inicjował króciutki utwór na skrzypce, grany przez 6-letniego Michała Witusika i Macieja Wulwa. Później zespół instrumentalny Ad Libitum, pod kierunkiem Macieja Wulwa, wykonywał dwa adagia: Tomaso Albinioniego i Samuela Barbera, zespół wokalny Fermata, prowadzony przez Ewę Grzebień śpiewał pieśni wielkopostne: „Zawitaj ukrzyżowany”, „Płaczcie anieli”, „Bądź mi litościw” i „Lament serdeczny”, a przygotowana przez Helenę Gołębiowską młodzież z grupy teatralnej Scena Słowa, recytowała utwory m.in. Juliana Tuwima, Wojciecha Bąka, Macieja Kononowicza i Zbigniewa Doleckiego.

Serdecznie dziękujemy artystom Jasielskiego Domu Kultury za ten wspaniały koncert wielkopostny. Za te chwile refleksji, wręcz pięknej modlitwy, która porywała naszą duszę do Boga, zbliżała nas do Chrystusa. Dziękujemy organizatorom za tę inicjatywę. Moi kochani, to jest nie tylko niesienie kultury, przypominanie pięknych pieśni wielkopostnych, ale też najpiękniejsze świadectwo wiary. Jesteście chyba najlepszymi apostołami Chrystusa przez te wasze koncerty. Serdeczne Bóg zapłać – powiedział po koncercie ks. Marian Chłopicki, proboszcz parafii w Jaśle – Dąbrówce.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE