Sport | rekreacja | turystyka

W Trzcinicy uczą młodzież sportów walki oraz samoobrony

Dla uczniów Gimnazjum oraz Liceum Sportowego w Trzcinicy ruszają zajęcia ze sportów walki oraz samoobrony.

Fot. archiwum Szkoły
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Zajęcia te mają na celu pomóc absolwentom trzcinickich szkół w kontynuowaniu w przyszłości nauki na wyższych uczelniach o charakterze wojskowym, policyjnym czy ochroniarskim. Zajęcia te prowadzi Michał Czarnecki – instruktor samoobrony oraz instruktor judo, który posiada II DAN.

Program tych zajęć jest dostosowany do wieku oraz sprawności uczniów. Ma na celu zaznajomić ćwiczących ze sportami walki oraz podstawowymi technikami samoobrony. Ukierunkowany jest również w ten sposób aby ułatwić młodzieży zdawanie egzaminów sprawnościowych na uczelnie wojskowe, strażackie i policyjne – mówił na spotkaniu organizacyjnym Michał Czarnecki.

Fot. archiwum Szkoły
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Fot. archiwum Szkoły
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Od września 2011r. zmienia się specyfika prowadzenia zajęć sportowych. Oferta będzie kierowana dla tych uczniów, którzy chcą się sprawdzić w rywalizacji sportowej, a jednocześnie przygotować do dalszej nauki w szkołach wyższych, gdzie liczy się sprawność fizyczna. Program wychowania fizycznego będzie dostosowywany indywidualnie do każdego ucznia, dzięki czemu oprócz sprawności ogólnej uczeń specjalizował się będzie w sprawności specjalnej niezbędnej dla niego podczas zdawania egzaminów sprawnościowych na wybranej uczelni. Bardzo ważnym elementem dla kandydatów ubiegających się do wyższych szkół pożarniczych, policyjnych, żołnierskich, ratownictwa medycznego i sportowych jest to, że w ramach wychowania fizycznego odbywać się będą cotygodniowe, bezpłatne wyjazdy na basen z nauczaniem pływania wybranymi technikami pływackimi, elementami ratownictwa wodnego oraz bezpłatne zajęcia ze sportów walki . Gimnazjum oraz Liceum Sportowe mają przygotować do kontynuacji nauki na różnego rodzaju wyższych uczelniach, a w szczególności na Akademii Wychowania Fizycznego, szkołach policyjnych, pożarniczych i wojskowych. Gwarantują one wszystkim uzyskanie wysokiego stopnia sprawności oraz wiedzy z zakresu ratownictwa przedmedycznego, co przyszłych absolwentów predysponuje do dalszego kształcenia w szkołach ratowników medyczncznych i ochroniarskich. Przygotowanie do w/w szkół realizowane jest poprzez rozszerzenie kształcenia w zakresie prawa (WoS), realizacji szkolenia policyjnego i wojskowego (PO) w ramach kursów i obozów specjalistycznych. Warto dodać iż trzcinickie szkoły sportowe to jedne z najlepszych tego rodzaju w Polsce. Uczniowie i drużyny szkolne od lat w rywalizacji sportowej zajmują czołowe miejsca w imprezach mistrzowskich – powiedział Ludomir Mastej Dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Fot. archiwum Szkoły
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt, gdyż prowadzone są w bardzo ciekawy sposób, a ponadto są całkowicie bezpłatne. Odbywają się w dwóch grupach wiekowych z podziałem na młodzież gimnazjalna i licealną.

Więcej o zajęciach oraz trzcinickich szkołach sportowych można dowiedzieć się tutaj.

(ZS w Trzcinicy)

SŁOWA KLUCZOWE