Sport | rekreacja | turystyka

XIX kolejka IV ligi: Czarni Jasło – JKS Jarosław (zapowiedź)

Hit XIX kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej. W „meczu sezonu” lider rozgrywek JKS Jarosław podejmował będzie drugich w tabeli Gamrat Czarnych Jasło. Kibice i włodarze obu klubów próbują mobilizować swoich zawodników różnymi sposobami, byle tylko cieszyć się w sobotę z upragnionego i jakże cennego zwycięstwa.

Gospodarze przewodzą ligowej stawce, zgromadzili do tej pory 33 punkty, strzelając 27 bramek. Co więcej podopieczni Stefana Pietraszewskiego nie przegrali jeszcze meczu przed własną publicznością. Wiosnę rozpoczęli jednak nie najlepiej. Na inaugurację zremisowali z Wisłoką, a ostatnio pokonała ich Crasnovia. Jarosławianie będą szukać punktów w najbliższym spotkaniu, które pozwolą odskoczyć w ligowej tabeli od jednego z najgroźniejszych rywali w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Za JKS-em przemawiają dodatkowo fakty historyczne, które pokazują, że Czarnym przez te wszystkie lata istnienia niewątpliwie ciężko się grało w Jarosławiu. Na boisku na pewno nie zobaczymy Andrija Muzychuka, najskuteczniejszego gracza miejscowych. Ukrainiec został zawieszony w prawach zawodnika do końca sezonu.

Drużyna „Gamrat” Czarnych Jasło na wyjazdach nie zachwyca, ale wszyscy pozostają zgodni, że sobotnie zwycięstwo wymazałoby z pamięci wszystkie dotychczasowe wyjazdowe niepowodzenia. Do składu po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powraca ostoja defensywy Dariusz Bernacki. Udało się przełożyć spotkanie Pucharu Polski z Partyzantem Targowiska, dzięki czemu nasi piłkarze mieli okazję przygotować się bezpośrednio na jutrzejsze ligowe starcie.

Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 16.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE