Sport | rekreacja | turystyka

XX kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Kolbuszowianka Kolbuszowa (zapowiedź)

Jeszcze nie dawno emocjonowaliśmy się rozgrywkami Pucharu Polski, jutro już wracamy na ligowe podwórko, gdzie w ramach XX kolejki o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej naszej drużynie przyjdzie się zmierzyć z Kolbuszowianką Kolbuszowa.

Herb Czarnych Jasło

Rywale plasują się aktualnie na 9 pozycji w tabeli, z sześcioma punktami przewagi nad strefą spadkową. Ilość zgromadzonych do tej pory punktów (25) zawdzięczają grze przed własną publicznością, gdyż na wyjazdach nie radzą sobie najlepiej. Tylko jedno zwycięstwo, odniesione 17 października w Przeworsku, oraz trzy remisy.

W bieżącym sezonie piłkarskim Kolbuszowianka miała już trzech trenerów. Niezbyt udany początek rozgrywek sprawił, że Maciej Huzarski zastąpił na stanowisku trenera Eugeniusza Sito. Do kolejnej zmiany doszło w przerwie zimowej, kiedy drużynę przejął Andrzej Jaskot, chociaż pod wodzą tego poprzedniego szkoleniowca goście grali naprawdę przyzwoicie, wydostając się m.in. ze strefy zagrożonej spadkiem. Na wiosnę zdobyli 4 punkty, biorąc ostatnio rewanż za walkower na wiosnę z Crasnovią Krasne. Najlepszym strzelcem zespołu jest Stanisław Pruś, zdobywca 6 bramek, a miałby ich więcej gdyby nie w/w mecz, w którym dwukrotnie umieścił piłkę w siatce.

Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 16.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE