Sport | rekreacja | turystyka

XXII kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Lechia Sędziszów Młp. (zapowiedź)

Przed nami drugi wyjazdowy mecz z rzędu, drużyna Gamrat Czarnych Jasło wybiera się do wiosennego gospodarza Lechii Sędziszów Małopolski. Będzie to już XXII kolejka spotkań o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej.

Herb Czarnych Jasło

Oba zespoły przystąpiły do bieżących rozgrywek w roli beniaminków, które aktualnie znajdują się na dwóch przeciwległych biegunach ligowej tabeli. Dla przypomnienia, nasi rywale całą rundę jesienną rozegrali na wyjazdach, stąd też mecze rewanżowe odbywają się tylko na stadionie w Sędziszowie. Spowodowane to było remontem płyty głównej boiska, które ucierpiało podczas ubiegłorocznych powodzi. Po całkiem niezłej pierwszej części sezonu, wydawało się, że ciągła gra przed własną publicznością wyniesie Lechię na szczyty ligowej tabeli, tymczasem wygrała tylko na inaugurację wiosny, odnotowując następnie pięć kolejnych porażek.

Obecnie zajmują przedostatnią pozycję, ale biorąc pod uwagę fakt spłaszczenia tabeli, w każdej chwili sytuacja może się diametralnie zmienić. Najlepszym strzelcem drużyny jest Jarosław Kuter, zdobywca 6 bramek.

Gamrat Czarni Jasło po wygranej w Tuczempach, powalczą o kolejny komplet punktów. Jak zapowiadał po ostatnim spotkaniu Robert Szalony, nic innego jak zwycięstwo nie wchodzi w rachubę. Jaślanie odmiennie niż Lechia tylko inauguracje mieli fatalną, a od tej pory meczu nie przegrali. Na boisku na pewno nie zobaczymy Mateusza Madejczyka, który będzie pauzował za czwartą żółta kartkę. Do gry po kontuzji wraca Rafał Grzesiak. Na treningach w tym tygodniu pojawiło się kilku juniorów, być może trener Jerzy Daniło da szansę zaprezentowania się któremuś z nich.

Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę, o godzinie 17.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE