Sport | rekreacja | turystyka

Zapowiedź spotkania pucharowego z Partyzantem Targowiska

Nadszedł czas odpocząć na chwilę od rozgrywek ligowych, a przeżyć emocje związane z okręgowym Pucharem Polski. W najbliższą środę o godzinie 16.30 na stadionie w Jaśle drużyna Gamrat Czarnych Jasło podejmować będzie Partyzant Targowiska. Stawką pojedynku jest awans do finału na szczeblu OZPN Krosno, gdzie czeka już inny trzecioligowiec Stal Sanok.

Herb Czarnych Jasło

Oba zespoły grały w ubiegły weekend ważne spotkania w swoich klasach rozgrywkowych. Partyzant przegrał na wyjeździe z Wisłą Puławy (1:2), Czarni natomiast zremisowali w Jarosławiu z JKS-em. Podopieczni trenera Mirosława Kality meczu na wiosnę jeszcze nie wygrali, zdobywając jeden punkt w czterech ligowych potyczkach. Zapowiadane przed rundą rewanżową plany awansu legły już na samym początku w gruzach. Strata 13 punktów do prowadzącej Wisły może okazać się być zbyt wielka do odrobienia. Wydaje się, że po takim falstarcie goście będą chcieli powetować swoje ostatnie niepowadzenia dobrą grą w Pucharze Polski, aby śladem Stali Sanok pojawić się choć na chwilę na ustach kibiców w całym kraju.

Partyzant podobnie jak Gamrat Czarni Jasło rozpoczęli przygodę z PP od IV rundy. Trzecioligowcy pokonali wówczas Bieszczady Ustrzyki Dolne (6:0), a jaślanie wyeliminowali Iwonkę Iwonicz (5:0).

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE