Kultura | rozrywka | edukacja

Dziennikarzem być…

Paulina Skowron uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle zdobyła pierwsze miejsce w zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle konkursie dziennikarskim dla uczniów szkół ponadgimnazlalnych „Dziennikarzem być”. Głównym tematem konkursu było przedstawienie, za pomocą jednego z zaproponowanych czterech gatunków dziennikarskich, tematu – miłości.

Zwycięska praca Pauliny Skowron zatytułowana „Hip-hop – czym jest? Co sprawia, że tylu młodych ludzi pokochało tę muzykę?” ujęta w formę wywiadu w lekki i bardzo naturalny sposób przedstawiała pasję młodych ludzi do muzyki.

Ponadto jury w składzie Krystyna Olszewska (Obiektyw Jasielski), Ewa Wawro (Gazeta Codzienna „Nowiny”), Agata Koba (MDK) postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: II miejsce ex aequo zdobyły Agnieszka Patyk (I LO Jasło) oraz Aleksandra Tumidajewicz (STO). III miejsce otrzymała praca Eweliny Dąbrowskiej (ZS nr 3 w Jaśle). Wyróżnione zostały trzy prace: Eweliny Mazur (II LO Jasło), Aleksandry Sołek (STO) i Katarzyny Książek (STO).

Laureatki konkursu dziennikarskiego. Fot. MDK w Jaśle
Laureatki konkursu dziennikarskiego. Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Laureatki konkursu dziennikarskiego. Fot. MDK w Jaśle

Laureatki konkursu dziennikarskiego. Fot. MDK w Jaśle

Laureatki konkursu dziennikarskiego. Fot. MDK w Jaśle

Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle, zwycięzcom wręczał Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski. – Cieszę się bardzo, że chcecie uczestniczyć w tego typu konkursach. Sztuka dziennikarska jest bardzo trudna, ale warto się jej uczyć. Media to dziś czwarta władza – podkreślał wicestarosta.

W podsumowaniu konkursu, które odbyło się 11 maja, uczestniczyli uczniowie klasy medialnej z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO oraz biorący udział w konkursie uczniowie jasielskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy po zakończeniu spotkania mieli możliwość uczestniczenia w mini warsztatach dziennikarskich.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE