Sport | rekreacja | turystyka

Grad medali dla jasielskich judoków. Tym razem na turnieju w Bardejovie

Kolejny już start w tym sezonie jasielskich judoków zakończył się sporym sukcesem. Tym razem uczestniczyli w zawodach w Bardejovie (Słowacja). Zawody odbyły się 30 kwietnia 2011.

Udział w turnieju wzięło 238 zawodników ze Słowacji, Serbii i Polski. Zawody rozegrane zostały w kilku kategoriach wiekowych – dzieci młodszych, dzieci starszych, młodzików oraz juniorów.

Nasz klub reprezentowali zawodnicy w każdej z tych kategorii. Wychowankowie naszego klubu wywalczyli 10 medali:

Złote medale zdobyli:
Kluszczyk Mateusz – kategoria wagowa do 24 kilogramów (Mateusz był najmłodszym i najlżejszym zawodnikiem rywalizującym w tej grupie)
Nocula Natalia – kategoria wagowa do 30 kilogramów (grupa dzieci młodsze)
Kolbusz Katarzyna – kategoria wagowa do 32 kilogramów ( grupa dzieci starsze)
Grabacik Kamil – kategoria wagowa do 73 kilogramów (grupa juniorów)

Srebrne medale wywalczyli:
Bezak Maksymilian – kategoria wagowa do 73 kilogramów (grupa młodzików)
Nocula Joanna – kategoria wagowa do 32 kilogramów (grupa dzieci starszych)
Bania Cezary– kategoria wagowa do 60 kilogramów (grupa młodzików)
Szczepanik Dawid – kategoria wagowa do 34 kilogramów (grupa dzieci starszych)

Brązowe medale wywalczyli:
Niemiec Aleksandra – kategoria wagowa do 44 kilogramów (grupa młodziczek)
Szymkowski Dawid– kategoria wagowa do 60 kilogramów (grupa młodzików)

Ponadto klub UKS ASW-JUDO JASŁO reprezentowali:
Przewoźnik Klaudia (IV miejsce, waga 32 kilogramy), Kołodziej Oskar (VII miejsce, waga 44 kilogramy), Przewoźnik Daniel ( V miejsce, waga 34 kilogramy), Cichoń Emilia (V miejsce, waga 40 kilogramy), Cichoń Martyna (V miejsce, waga 40 kilogramy), Mikulski Wiktor (V miejsce, waga 42 kilogramy), Brągiel Oliwia (V miejsce, waga 32 kilogramy)

Łącznie jasielscy judocy wywalczyli na tym turnieju 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale.

W tym samym dniu rozgrywane były organizowane w Białymstoku Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych. Nasz klub reprezentował Arkadiusz Szczepanik w kategorii wagowej do 50 kilogramów. Arkowi udało się zakwalifikować do najlepszej „24” w Polsce, niestety uległ w walkach eliminacyjnych. Sam awans do czołowej grupy judoków w naszym kraju był już dużym sukcesem dla tego młodego zawodnika.

Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów oraz rodziców za wsparcie podczas organizacji wyjazdów dla naszych zawodników.