Kultura | rozrywka | edukacja

Jaślanka w finale „Wygraj sukces”

Julia Zielińska, 8-letnia uczennica II klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle uczęszczająca na zajęcia wokalne w Jasielskim Domu Kultury, weźmie udział w finale XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj sukces”, który odbędzie się 30 maja i 1 czerwca br. w Tarnobrzegu.

Julia Zielińska

Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

W finale spotkają się najwyżej ocenieni przez jurorów uczestnicy eliminacji regionalnych, które odbyły się w kilkudziesięciu ośrodkach w całej Polsce. Finał, podobnie jak eliminacje (wstępne, a potem regionalne), zostanie rozegrany w 4 kategoriach wiekowych: uczniów klas 0 – III i klas IV – VI szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Młodziutka, utalentowana jaślanka, przygotowana przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK, uczestniczyła w eliminacjach wstępnych w Dębicy, a następnie w regionalnych, w Połańcu, gdzie zmierzyła się w swojej kategorii z kilkunastoma koleżankami i kolegami, zdobywając nominację do finału. W eliminacjach Julia śpiewała piosenki „Trele morele” i „Słodki strach”. Drugą z nich komisja konkursowa w Połańcu wskazała jako tę, którą dziewczynka ma zaśpiewać w Tarnobrzegu.

Julia uczy się śpiewu pod kierunkiem Ewy Grzebień od ubiegłego roku. Początkowo występowała w zespole dziecięcym „Dominanta”, obecnie uczęszcza na zajęcia indywidualne. Ponadto 8-latka należy do Dziecięcego Teatrzyku „Maskotka”, prowadzonego w JDK przez Helenę Gołębiowską, gdzie rozwija swój talent aktorski.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE