Informacje

Koniec przestępczej działalności braci

Policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzieże i włamania. Ustalili również, że w przestępczej działalności uczestniczył jego brat. Młodzi ludzie włamali się do pizzerii, domków działkowych i garażu. Ich łupem padły m.in. pieniądze, alkohol i elektronarzędzia.

POLICJA

Policjanci z jasielskiej komendy prowadzili czynności w sprawie włamań i kradzieży do jednej z pizzerii w Jaśle. Na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji, wpadli na trop 23-latka, który mógł mieć związek z tymi przestępstwami.

W czasie prowadzonego dochodzenia funkcjonariusze potwierdzili, że zatrzymany mieszkaniec Jasła raz w styczniu i dwukrotnie pod koniec kwietnia br. okradł pizzerię. Podejrzany włamywał się do lokalu i zabierał alkohol, papierosy, pieniądze. Nie pogardził nawet mrożonymi pierogami.

Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że podczas pierwszego włamania, ktoś mu pomagał. Ponadto podejrzewali, że zatrzymany mężczyzna i jego wspólnik maja na sumieniu inne, podobne przestępstwa. Funkcjonariusze gruntownie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy oraz zgłoszone wcześniej kradzieże z terenu Jasła. Okazało się, że przestępczą działalność 23-latka „wspierał” jego brat.

Policjanci ustalili, że bracia wspólnie włamali się również do jednego z garaży na terenie jasielskiego szpitala oraz dwukrotnie okradali domki działkowe przy ul. 17 Stycznia w Jaśle. Ich łupem padły m.in. miedziane kable i elektronarzędzia.

Podejrzani usłyszeli cześć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE