Informacje

Kościelni włamywacze zatrzymani

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali trzech złodziei. Młodzi ludzie włamali się do zakrystii jednego z kościołów w Jaśle. Ich łupem padł warty kilka tysięcy złotych sprzęt nagłaśniający.

Zabezpieczony przez policjantów sprzęt. Fot. KPP Jasło

Fot. © KPP JASŁO

Dyżurny komendy o włamaniu do kościoła został powiadomiony przez proboszcza jednej z parafii w Jaśle. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że ktoś wybił szybę w drzwiach do zakrystii, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenie. Złodzieje zabrali m.in. kilka odbiorników do mikrofonów bezprzewodowych. Straty oszacowano na ponad 4 tys. zł.

Policjanci po rozpytaniu świadków i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już następnego dnia ustalili, że związek z tym przestępstwem ma trzech młodych mężczyzn. Zrabowany przez nich sprzęt nagłaśniający, funkcjonariusze odnaleźli w jednym z jasielskich lombardów.

Dwaj mieszkańcy gminy Jasło w wieku 37 i 33 lat oraz ich 28-letni kolega z Jasła zostali zatrzymani. Wszyscy byli wcześniej karani za przestępstwa. W czasie przesłuchania dwóch podejrzanych przyznało się do włamania i złożyło obszerne wyjaśnienia. Trzeci nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE