Na drogach

Motocyklista zderzył się ze skodą

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Święcanach. W zdarzeniu motocykla z osobową skodą ucierpiały dwie osoby, 19-letni motocyklista i jego pasażer.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Poszkodowani zostali odwiezieni do jasielskiego szpitala.
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący motocyklem ETZ 150, 19-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, jechał z pasażerem w kierunku Szerzyn. W Święcanach na żwirowej drodze, zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą octawią.

W wyniku wypadku jadący motocyklem mężczyźni trafili do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich, u 19-latka kierującego jednośladem stwierdzono m.in. wstrząśnienie mózgu oraz złamanie żuchwy. Podróżujący wraz z nim pasażer doznał urazu ręki i ogólnych potłuczeń. Kierowca samochodu nie odniósł obrażeń i był trzeźwy. Od motocyklisty pobrano krew do badań stanu trzeźwości.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady mające związek ze zdarzeniem. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący motocyklem nie miał uprawnień do kierowania oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Posterunek Policji w Skołyszynie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE