Sport | rekreacja | turystyka

Siatkarski turniej „trójek” o Puchar Kinder+ Sport

W dniu 30.04.2011 w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się I wojewódzki turniej eliminacyjny mini piłki siatkowej „trójek” chłopców o Puchar Kinder + Sport. Do zmagań stanęło 8 zespołów reprezentujących szkoły i kluby sportowe z województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej 11 lat.

Turniej zorganizował trener „Grupy Naborowej Siatkówki” chłopców działającego przy MKS MOSiR w Jaśle Mateusz Gliwa, sekretarzem turnieju był trener grupy kadetów MKS MOSiR w Jaśle Bartosz Kilar, a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: Dyrektor MOSiR w Jaśle Tadeusz Baniak i trener grupy młodzików MKS MOSiR w Jaśle Jerzy Łaba.

Zawody sędziowali juniorzy i kadeci MKS MOSiR Jasło: Kacper Waśko, Filip Warchoł, Szymon Ryzner, Mateusz Michalec, Piotr Myśliwiec i Bartosz Pawlik.

Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., natomiast za przegrany 1 pkt. Na trzech boiskach rozegrano w sumie 28 meczy.

Turniej stał na wysokim poziomie, mimo tak młodego wieku zawodników wyszkolenie techniczne było bardzo wysokie, a niektórych akcji nie powstydziłyby się pierwszoligowe parkiety! Zespołem, który okazał się w tym dniu niepokonany był UKS ‘’Trójka’’ Leżajsk I.

MKS MOSiR Jasło wystąpiło w składzie: Aleksander Adam (kapitan), Wiktor Ulaszek, Dawid Leśniak, Michał Bochniewicz, Hubert Błażejowski, Jakub Sokołowski, trener Mateusz Gliwa.

Siatkarze

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1. UKS ‘’Trójka’’ Leżajsk I 14 pkt.

Siatkarze

2. AKS Resovia Rzeszów 13 pkt.

Siatkarze

3. MKS MOSiR Jasło I 12 pkt.

Siatkarze

4. Orkan Nisko I 11 pkt.
5. UKS ‘’Trójka’’ Leżajsk II 10 pkt.
6. MKS MOSiR Jasło I 9 pkt.
7. UKS ‘’Trójka’’ Leżajsk III 8 pkt.
8. Orkan Nisko II 7 pkt.

Tegoroczna edycja turniejów, podobnie jak i w latach poprzednich rozgrywana jest pod patronatem Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie i stanowi jedną z eliminacji do Ogólnopolskiego Finału Pucharu Kinder + Sport w Zabrzu.

(in)

SŁOWA KLUCZOWE