Kultura | rozrywka | edukacja

W JDK: Kabaret pod Wyrwigroszem

Artyści ze znanego i lubianego „Kabaretu pod Wyrwigroszem” nie zawiedli jasielskiej publiczności, wypełniającej w środę (18 bm.) po brzegi salę Jasielskiego Domu Kultury. Wszyscy bardzo mile spędzili czas, świetnie się bawiąc.

Kabaret pod Wyrwigroszem. Fot. Jasielski Dom Kultury

Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Występ kabaretu był przezabawnym, żywiołowym widowiskiem, z kabaretu i teatru, zagranym w szalonym tempie, pełnym drwiny i humoru, rubasznego, ale nie grubiańskiego. Pokazali kilka skeczy znanych już dobrze z telewizji, ale były też nowe, przygotowane na Płocką Noc Kabaretową w TVP 2. Publiczność, z którą artyści nawiązali wspaniały kontakt, doceniła ich kunszt, gorącymi oklaskami. Kabaraciarze kilkakrotnie bisowali zanim publiczność ostatecznie pozwoliła im opuścić scenę.

Kabaret, założony w 1990 r. z przez Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie, początkowo nosił nazwę „Somgorsi”. Pomimo sporej popularności, jaką zdobył w rodzinnym Krakowie, rozpadł się. Został reaktywowany w 1994 r., pod nazwą „Kabaret pod Wyrwigroszem”, pod którą w zmiennym składzie występuje do dziś. Artyści postawili na parodie, które przez lata stały się ich wielką siłą. Poczynając od roku 1997 „Kabaret pod Wyrwigrosze” zaczął się często pojawiać w telewizji, szczególnie w TVP 2 i TVP Polonia, w najróżniejszych programach rozrywkowych, co przysporzyło mu popularności.

W Jaśle wystąpili: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski i Andrzej Kozłowski.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE