Sport | rekreacja | turystyka

W sobotę Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo. Paweł Nastula gościem honorowym

Pod naszym patronatem

W dniach 27-28.05.2011 w Jaśle zorganizowane zostaną „Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo”. Głównym organizatorem imprezy jest klub UKS ASW-JUDO JASŁO przy wsparciu Urzędu Miasta Jasła, Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz wielu innych firm, które chętnie włączyły się w pomoc przy organizacji imprezy.

Zapowiedź wydarzenia

Zapowiedź wydarzenia

Cała impreza sportowa odbędzie się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Rozpocznie ją piątkowy trening z Mistrzem Olimpijskim, Mistrzem Świata i Mistrzem Europy w judo Pawłem Nastulą, który odbędzie się o godzinie 17.00.

W sobotę rozpoczną się zawody judo, które odbędą się w kilku kategoriach wiekowych i wagowych. Rywalizować na jasielskich matach będą zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed rozpoczęciem zawodów organizatorzy przygotowali kilka atrakcji zarówno dla zawodników biorących udział w turnieju jak również dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego miasta, mianowicie odbędą się pokazy grupy Massive Attack, która prezentuje sztuki walki połączone z elementami akrobatyki sportowej oraz występ braci Kłeczek finalistów programu „Mam Talent” prezentujących ćwiczenia na batucie. Pokaz ten zachwycił jurorów tego programu, więc na pewno będzie atrakcyjny dla mieszkańców naszego miasta. Pokazy obu grup odbędą się o godzinie 10.30.

Następnie rozpocznie się rywalizacja na matach w kategorii dzieci młodszych, a potem sukcesywnie walki aż do grup seniorskich. Swój udział w zawodach oprócz drużyn krajowych potwierdziły między innymi reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Czech, Ukrainy i Słowacji.

Po zakończeniu turnieju odbędzie się dekoracja zwycięzców, oraz losowanie atrakcyjnych nagród wśród startujących sportowców.

Wszystkich zapraszamy do kibicowania jasielskim judokom.

Przemysław Czarnecki

SŁOWA KLUCZOWE