Na drogach

Zderzenie na „zakrętach śmierci” w Lisówku (FOTO)

Trzy osoby trafiły do jasielskiego szpitala po wypadku, do którego doszło przed godziną dwudziestą w Skołyszynie (przysiółek „Lisówek”). To kierowca i pasażerowie „osobówki”, która zderzyła się z samochodem ciężarowym.

Wypadek w Skołyszynie. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII (kliknij w obrazek)

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 28. Ze wstępnych informacji uzyskanych na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem ciężarowym DAF jechał od strony Jasła w kierunku Gorlic. W trakcie pokonywania „ostrego” zakrętu, prawdopodobnie w wyniku gwałtownego hamowania na śliskiej nawierzchni jezdni, przyczepa samochodu zjechała na przeciwny pas ruchu uderzając w prawidłowo jadący samochód osobowy Volkswagen Golf III.

W wyniku zderzenia pojazd został obrócony w przeciwnym kierunku jazdy (jechał od strony Gorlic) i zawisł na pobliskiej skarpie.

Troje poszkodowanych – kierowca i dwaj pasażerowie z „osobówki” – zostało odwiezionych karetką Pogotowia Ratunkowego na obserwację do szpitala.

W tej chwili na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej (jeden z JRG PSP Jasło i dwa z OSP KSRG Skołyszyn) oraz Policja.

Ruch samochodów na drodze krajowej nr 28 kierowany jest wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE