Na drogach

Boże Ciało: w czwartek utrudnienia w centrum miasta

W czwartek wierni Kościoła Katolickiego będą świętować Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godzinie dziesiątej przy Kościele Farnym rozpocznie się msza święta, po której ulicami miasta przejdzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W związku z tym kierowcy samochodów muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w poruszaniu się po ścisłym centrum Jasła.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W związku z uroczystościami Bożego Ciała z ruchu kołowego pojazdów zostaną czasowo wyłączone ulice: Gołębia, Farna (od strony ulicy Piotra Skargi), Rynek (od strony ulicy Floriańskiej do ulicy Kazimierza Wielkiego).

Po mszy świętej wierni przejdą w procesji ulicami miasta w kierunku Kościoła Ojców Franciszkanów. Na czas przemarszu zablokowane zostaną ulice: Rynek, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki (do skrzyżowania z ulicą Rejtana), Kołłątaja (od skrzyżowania z ulicą 3-go Maja do skrzyżowania z ulicą 1-go Maja), Szopena (od skrzyżowania z ulicą Kraszewskiego do skrzyżowania z ulicą 3-go Maja).

Nad płynnością ruchu i bezpieczeństwem uczestników uroczystości Bożego Ciała będą czuwać funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Do kierowców korzystających w tym dniu ze szlaków komunikacyjnych biegnących przez centrum Jasła zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do poleceń służb mundurowych.

Przypominamy również, że w czwartek od godziny ósmej do godziny dwudziestej drugiej obowiązywać będzie zakaz ruchu na drogach pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 12 ton z wyłączeniem autobusów. Kierowcom, którzy nie dostosują się do tego nakazu grozi kara pieniężna w wysokości 1000 złotych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE