Kultura | rozrywka | edukacja

Jambo Africa wystąpi w Harklowej. Dni Gminy Skołyszyn

Pokazy kawaleryjskie, kiermasz rękodzieła, degustacja dań regionalnych, Snake Show – poskramiacz węży; konkursy z atrakcyjnymi nagrodami; Video-Dyskoteka – to tylko niektóre z atrakcji Dni Gminy Skołyszyn. W tym roku obchody święta Gminy Skołyszyn odbędą się 2 i 3 lipca w Harklowej. Gwiazdą imprezy będzie zespół Jambo Africa.

Zapowiedź wydarzenia

Pierwszy dzień imprezy poświęcony będzie jubileuszowi 130-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Harklowej oraz 10-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Część oficjalna składająca się z mszy świętej, przemówień władz i gości połączona zostanie z występami dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Harklowej oraz członków KSM. Pierwszy dzień imprezy zakończy „Video – Dyskoteka” na świeżym powietrzu (scena polowa obok Domu Ludowego).

Drugi dzień święta Gminy zacznie się o godz. 15 obok Domu Ludowego w Harklowej. To właśnie w tym miejscu, jako pierwsze na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z terenu gminy. Program artystyczny przygotowali uczniowie ze szkół w Harklowej, Lisowie, Jabłonicy, Święcan, Kunowej oraz Bączalu. Goście, którzy przybędą na imprezę zobaczą również występy zespołów tanecznych działających przy GOKiCz w Skołyszynie: ESCAPE JUNIOR i ESCAPE oraz wysłuchają koncertów w wykonaniu uczestników ogniska
muzycznego.

Bartosz TAPER Chudzicki poprowadzi „SNAKE SHOW” – egzotyczny program dla dorosłych i dzieci z udziałem kolorowych węży z różnych stron świata. Przed trzymającym w napięciu pokazem z boa, pytonem i innymi wężami Bartosz Chudzicki wystąpi jako fakir – człowiek na gwoździach.

Dla amatorów folkloru na scenie zaprezentuje się zespół „Lisowianki”. Pojawią się również stoiska z rękodziełem artystycznym oraz kuchnią regionalną. Prozioki, chleb ze smalcem, smażone pierogi, oponki i gomółki – to tylko wybrane specjały, którymi częstować będą Panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Święcan, Siepietnicy, Lisowa, Skołyszyna, Sławęcina i Przysiek.

Niecodzienną atrakcją w tym dniu będą pokazy konne Szwadronu Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego – sekcja Jasło. W programie przewidziano pokazy kawaleryjskie, pokaz skoków, władanie szablą i lancą. Nie zabraknie również musztry paradnej na koniach.

Ponadto w trakcie imprezy zgromadzeni oglądną pokaz tańca (Studio Tańca Podkarpacie) oraz będą mogli wziąć udział w konkursie przygotowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Liwocz”. Wśród niedzielnych atrakcji jest także dmuchane miasteczko, gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz bardzo dobrze zaopatrzony bufet.

O godzinie 19.00 w Harklowej zabrzmią rytmy afrykańskiej muzyki etnicznej, bowiem na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Jambo Africa. Zespół wykona największe przeboje Africa Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Papa Wemba.

Dzień pełen wrażeń i doznań artystycznych zakończy zabawa ogrodowa

Sportowe imprezy towarzyszące:

2 lipca, godzina 09.00 – stadion w Święcanach – Turniej Piłki Nożnej Wsi o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn
3 lipca, godzina 11.00 – boisko w Harklowej – Turniej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn.

Organizatorami Dni Gminy Skołyszyn są: Urząd Gminy w Skołyszynie, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Szkoła Podstawowa w Harklowej.

Sponsorzy Dni Gminy: Rada Sołecka z Harklowej; Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo-Usługowe „CENTRUM”.; Fabryka Armatur JAFAR; KSG sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle; Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem Gazownia Jasielska; Art.-Bud FHU SC Wszołek & Kamiński; Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Vortumnus.; Spółdzielnia Usług Wodno-
Kanalizacyjnych Produkcji Rolnej i Handlu ROLWOD; Zakład Produkcyjno – Handlowo – Usługowy Termo–Tech; Cukiernia KEKS.

Patroni medialni Dni Gminy Skołyszyn: Telewizja TVJ; Internetowa Telewizja Południe; Jaslo4u.pl; terazJaslo.pl.

Marta Gąsiorowska
GOKiCz w Skołyszynie

SŁOWA KLUCZOWE