Informacje

„Kolekcjoner” damskich torebek pod policyjnym dozorem

Pod policyjnym dozorem pozostanie do czasu rozprawy 20-letni mieszkaniec Jasła, który na przełomie maja i czerwca ukradł na tzw. ”wyrwę”, trzy torebki. Mężczyzna spowodował także uszkodzenie ciała jednej z poszkodowanych.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jedno ze zgłoszeń o kradzieży torebki zostało przyjęte od poszkodowanej, do której na ul. 3-go Maja podbiegł nieznany sprawca, wyrwał jej torebkę i zbiegł. Podobna kradzież miała miejsce na ul. Staszica. Tam sprawca ukradł torebkę, korzystając z chwilowej nieuwagi pokrzywdzonej.

Na ul. Modrzejewskiego sprawca zaatakował 78-letnią kobietę wyrywając jej torebkę. W wyniku napadu, poszkodowana upadła i doznała licznych potłuczeń, między innymi urazu głowy i wstrząśnienia mózgu. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia, udzieliła niezbędnej pomocy i zabrała poszkodowaną do szpitala.

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili i 13 czerwca br. zatrzymali 20-letniego mieszkańca Jasła podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów oraz wskazał miejsca porzuconych przedmiotów. Dla zapewnienia prawidłowego toku dalszego postępowania przeciwko podejrzanemu o przestępstwo z art. 278 $1kk i inne, zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Aktualnie policjanci wydziału kryminalnego sprawdzają czy w zdarzaniu brało udział więcej sprawców.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE