Informacje

Najmłodszy wójt w powiecie jasielskim z absolutorium

Rada Gminy w Brzyskach udzieliła jednogłośnie absolutorium z wykonania budżetu za 2010 rok wójtowi gminy Rafałowi Papciakowi.

Rafał Papciak
Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

34-letni Rafał Papciak jest jedyną „nową” twarzą wśród samorządowców powiatu jasielskiego. Urząd wójta po wygranych ubiegłorocznych wyborach samorządowych objął dopiero czternastego grudnia, więc gospodarzem gminy w roku obejmującym absolutorium był zaledwie kilkanaście dni.

Wystarczyło to jednak do uzyskania jednogłośnego poparcia wśród radnych. – Myślę, że to dzięki bardzo dobrej współpracy z Radą Gminy. Tak jak powiedziałem na sesji, tylko dzięki zgodnemu współdziałaniu, nasza gmina będzie mogła osiągnąć sukces. Dziękuję za to bardzo Radzie Gminy. – powiedział wójt.

Podkreślił również, że dzisiejsze absolutorium to również ukłon w stronę jego poprzednika Ryszarda Papciaka, który ze swoimi współpracownikami przygotował projekt budżetu gminy na 2010 rok i stopniowo wdrażał jego realizację w ciągu roku.

Wykonanie budżetu znalazło uznanie wśród radnych. Myślę, że to też świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku jako gmina pod względem realizacji inwestycji. – mówi.

W przyszłym roku Rafał Papciak zostanie rozliczony przez radnych gminnych z wykonania planu za pełny rok budżetowy. – Nie będę mógł powiedzieć, że tylko za szesnaście czy siedemnaście dni otrzymałem absolutorium, tylko będzie to za cały rok. – mówi.

Samorządowiec wylicza teraz zaplanowane wcześniej inwestycje, na realizację których odpowiednie środki zabezpieczono w budżecie gminy. Najważniejsza? – To niewątpliwie kanalizacja, którą staramy się realizować od zera. Na razie jesteśmy na etapie wydania decyzji środowiskowej i sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko. Czeka nas decyzja lokalizacyjna i dalsze prace projektowe. – dodaje Papciak.

W piątek debata i głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Jasielskiego z wykonania budżetu Powiatu za 2010 rok.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE