Informacje

Narodowy Spis Powszechny 2011 wkracza w ostatnią fazę

Kończy się blisko 3-miesieczny okres, w którym rachmistrzowie Gminnego Urzędu Statystycznego odwiedzali nasze domy. I choć będą to robić jeszcze do 30 czerwca, to tylko do 16 czerwca możemy spisać się sami w tzw. „samospisie” poprzez stronę www.spis.gov.pl. Niezależnie od tego, czy Państwo zostaliście wytypowani do spisu czy też nie, zachęcamy Państwa do wejścia na tę stronę i wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Narodowy Spis Powszechny

Pamiętajmy jednak, że datą brzegową dla „samospisu” jest 16 czerwca. Po tym czasie rachmistrzowie przejmą niedokończone spisy i odwiedzą Państwa, by je dokończyć. Prosimy o nieignorowanie kartek pozostawionych w skrzynkach, a zawierających prośbę o kontakt w celu umówienia się na spotkanie z rachmistrzem w dogodnym dla Państwa terminie.

Prosimy również o zwrócenie uwagi na pisma przychodzące z Gminnego Biura Spisowego, a następnie skontaktowanie się z rachmistrzem GUS, choćby poprzez Urząd Miasta, któremu zlecono wsparcie dla zadań GUS. Przypominamy nr telefonu UMJ: 13 44 86 330 oraz adres poczty elektronicznej: nsp@um.jaslo.pl. Informacja tam skierowana, ułatwi kontakt z rachmistrzem i pozwoli dobrać tak termin, by wywiązanie się z obywatelskiego obowiązku odbyło się w najmniej uciążliwy sposób.

Gminne Biuro Spisowe
w Urzędzie Miasta w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE